Saç Ekimi hakkında daha geniş bilgi ve randevu için iletişim formunu doldurunuz.

Daphne Lazer Epilasyon - Acıbadem Lazer Epilasyon
 
  • check iconProfesyonel Hizmet İçin Bize Ulaşın
  • check iconFormu Doldurun Sizi Arayalım
  • check iconÜcretsiz Görüşme İçin Randevu Oluşturun
  • check iconSaç Ekimi Hakkında Bilgi Verelim
  • check iconFotoğraf Gönderin Yorum Yapalım
  • check iconSaç ekimi fiyatları hakında bilgi verelim
  • check iconSaç ekimi merkezlerine ulaştıralım
İletişime Geç

Daha detaylı bilgi ve profesyonel yardım için formu doldurarak "İletişime Geç"e tıklayın.

ÜCRETSİZ TEST SEANSI için iletişime geçin

Yukarıda belirttiğim bilgiler doğrultusunda benimle iletişime geçmenize izin veriyorum.*Gönderdiğiniz bilgiler sadece sizinle iletişim için kullanılacak, üçüncü şahıslar ile kesinlikle paylaşılmayacaktır.

Saç Ektirme

Saç ekimi ya da saç ektirme işlemi saçların henüz dökülmediği ense üstü bölgesinden saçların alınarak dökülmüş olan alanlara ekilmesidir. Ense üstündeki saçlar ektirme için en uygun olanlarıdır. saç ekimi sonrası eski saçlarına kavuşmuş ve eşiyle mutlu bir çiftin simgesel görünümü Ense üstündeki saçlar genetik olarak neredeyse dökülmemeye kodlanmıştır. Bu nedenle saç ekimi, için bu bölgeden saç alınır. Saç kökleri tek tek ayrılır. Ayrılan saç kökleri ekim için hazır hale getirilir. Bu arada ekim yapılacak alan hazırlanır. Saçların yerleştirileceği alan tek tek belirlenir. Her bir kanala tek bir saç ekimi yapılır. Yani her bir kanala tek bir saç kökü ekilmektedir. Görüldüğü gibi saç ektirme basit fakat emek yoğun ve hassas bir iştir. Saçların hangi yönde çıkacağı ekim sırasında belirlenir. Bu nedenle tecrübe gerektiren bir operasyondur. Yapan ekibin deneyim sahibi olması ve uzman doktorlar tarafından yönetilmesi şarttır. Saç ekiminde günümüzde daha çok FUE tekniği kullanılmaktadır. FUE yöntemi saçların tek tek yerinden alınması anlamına gelir. Eskiden ense üstündeki saçlı derinin bir kısmı tamamen çıkarılır ve daha sonra saçlar ayrıştırılırdı. Günümüzde otomatik saç alan aletlerle saçlar tek tek alınmaktadır. Daha sonra alınan saç kökleri ekilecek bölgeye ekilir. Aşağıda saç ekiminin incelikleri ve sık sorulan sorulara yanıtlarımızı bulabilirsiniz. Fakat size önerimiz uygulama yaptırmak istediğiniz merkeze giderek uzman doktorla yüz yüze görüşün. Bizim önerdiğimiz Acıbadem Grubuna ait Saç Ekimi Merkezi şimdilik sağ yandaki merkezlerle sınırlıdır. Bu telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.

SAÇ EKİMİ SIK SORULAN SORULAR

Diode lazer epilasyon fiyatları seans olarak belirlenir. Fakat altı seanslık diode lazer epilasyon paket fiyatları da uygulanmaktadır. Böylece almak isteyenlere indirim için fırsat sunmaktayız. İndirimli diode lazer fiyatları için sağ üstteki çağrı merkezini arayabilirsiniz. İsterseniz fiyatlar ve detayları öğrenmek için mail gönderebilirsiniz. Size en kısa sürede dönüş yapıp bilgi verebiliriz. Diode lazer epilasyon uygulayan merkezler için merkezler sayfasını ziyaret etmenizi öneririz. Bu merkezlere doğrudan ulaşabilirsiniz. Bizim tüm merkezlerimizde bu lazer bulunmaktadır.

Ekilmiş saçlar ne zaman çıkar?

Ektirilen saçların çıkması kişiye göre farklılıklar göstermektedir. Saç ekimi sırasında enseden saçlar rastgele alınmaktadır. İşte bu saçların hangi evrede olduğu saçın çıkma zamanını belirler. Tahmin edileceği gibi büyüme evresindeki saçlar hızlı çıkar. Dökülme evresindeki saçlar daha geç çıkar. Ekilmiş saçlar sonuç olarak 1 ay ile 6 ay arasında çıkar. Sürecin tamamlanması bir yıla kadar uzayabilir.

Ekilmiş saçlar dökülür mü?

Büyük oranda ekilen saçlar bir daha dökülmez. Bunun nedeni enseden alınan saçların genetik bakımdan çok uzun ömürlü olmalarıdır. Dikkat edilirse saçların dökülme sırası şöyledir; saçlar alın bölgesinden dökülmeye başlar sonra yavaş yavaş tepeye doğru dökülme sürer ve n son safhada enseye doğru ilerler.

Saç Ekimi ne kadar sürer?

Genelde ortalama 3 bin kök saç ekilir. Uygunsa daha fazla ekim yapılabilir. Fakat ortalama ekilen saç kökü sayısı 3 bindir. Saç Ekimi tek tek alınıp tek tek yapılmaktadır. Saç ekimi uzun ve nazik bir çalışma gerektirir. Saç köklerinin alınıp ekilmesi ve anestezi hazırlıkları da düşünüldüğünde operasyon 4-6 saat sürmektedir.

Saç Ekimi ağrılı mı?

Saç ekimi öncesinde ekim yapılacak ve saç kökü alınacak alanlar renkli kalemlerle çizilir. Çizdikten sonra bölgeye tam bir lokal anestezi uygulanmaktadır. Anestezi uygulamasından sonra ağrı duyulmaz. Yani sadece anestezi yapılırken ağrı duyulur. Ekim sırasında gerekirse ilave anestezi yapılabilir.

Saç Ekimi Sonrası nelere dikkat etmeliyim?

Saç Ekimi Sonrası genellikle hiç ağrı olmaz. Operasyon sürecinde yapılan lokal anestezi uzun süre ağrıyı engeller. Bu etki kalktıktan sonra sızlama şeklinde hafif ağrılar olabilir. Bu ağrıların tedavisi ağrı kesicilerle mümkün olur.

Saç Ekimi başarısız olur mu?

Saç Ekimi Sonuçları oldukça yüz güldürücüdür. Saç ektirme genelde çok başarılı bir işlemdir. Nadiren başarısızlık olabilir. Fakat başarısızlığın en sık rastlanan nedenleri ekim yapılacak alandaki ya da ekim yapılacak yerdeki saçlı deri hastalıklarıdır. Bu nedenle uzman doktorun operasyon öncesi değerlendirmesi önemlidir. Tüm planlamayı cerrahi tıp merkezi veya hastanede bulunan ekip yapmalıdır.

Saç Ekimi Merkezlerine Nasıl Ulaşırım?

Saç ekimi uygulaması sadece yetkili sağlık kuruluşlarında yapılabilir. Ülkemiz yasalarına göre hastaneler ve cerrahi tıp merkezleri yetkili kurtuluşlardır. Bu merkezlerdeki ekipler estetik plastik cerrahi uzmanları veya dermatoloji uzmanları tarafından yönetilir.

Saç Ekimi Fiyatları

Sac Ekimi Fiyatları bizim merkezlerimizde seans ücreti olarak belirlenmektedir. Ekilen kök sayısından bağımsız olarak fiyatlandırma yapmaktayız. Merkezlerimizde ekilebilen maksimum sayıda kök ekimine özen göstermekteyiz. Genellikle ekilen kök dayısı 3000 civarındadır. Bu sayı %20 artıp eksilebilir.


Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?
Detaylı bilgi ve ön görüşme için Randevu Alın
İLETİŞİME GEÇ
Lazer Epilasyon
Emailiniz için teşekkür ederiz.

En kısa sürede sizinle irtibata geçilecektir.!
Bu esnada web sitemizi gezebilirsiniz: www.daphnelazer.com.